Radyo 3 Hilal Canlı Dinle
CANLI DİNLE
Radyo 3 Hilal Uygulaması
Diğer Dinleme Seçenekleri
BOZKURT İŞARETİNİN ANLAMI

BOZKURT İŞARETİNİN ANLAMI
Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş Bozkurt işaretinin anlamını Bölükbaşı'ya anlatmıştı. Bozkurt işaretinin anlamı şudur;

Ülkücülerin değişmez simgesi Bozkurt işareti simgesel manasıyla bir kurttur. Bütün Türk dünyasında kullanılmaktadır. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra Bakü’de Ebulfeyz Elçibey’in düzenlediği mitingde bir milyon insan Alparslan Türkeş’i "Bozkurt" işaretiyle selamladı. Orada görülen bu işaret daha sonra Türkiye’ye de geldi ve Türk milleti tarafından kullanılmaya başlanmıştı.


Ancak Alparslan Türkeş'in bu işarete yüklediği başka bir anlam daha vardı. Onu da Millet Partisi kurucusu rahmetli Osman Bölükbaşı'ya şöyle anlatmıştı:


BOZKURT İŞARETİNİN ANLAMI NE?

Bölükbaşı: Yahu Türkeş siz bir işaret yapıyorsunuz, kurda benziyor. Onu anladık da, benim bildiğim sen Türkeş ona bir mana yüklemişsindir.

Türkeş: Elbette ağabey (Bölükbaşı Başbuğ’dan yaşça büyüktür)

Bölükbaşı: Peki nedir?

Türkeş: (Bir eliyle bozkurt işareti yapar, diğer elinin baş parmağıyla işaret ederek tarif eder)
Bak ağabey, şu serçe parmak Türk’tür, şu işaret parmağı da İslam’dır.
Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluk ise cihandır(dünyadır).

Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür.

Yani ağabey işaret ederek gösterir isek, şu çıkar:

Türk İslam Mührünü Dünyaya vuracağız

m.enes : ülkücü olmak
2014-11-04
ülkücü olmak yaşadığımız en yüce duygudur.imanımız kadar sağlam bir ülkücü olmak en büyük dileğimdir.vatanımızı çakallara yedirmeyeceğiz...uyanın ülküdaşlar!!
kardeşlik kardeşlik : kardeşiz em brane
2014-05-12
Kardeşim türk kürt kardeştir . NE MHP NİN NE DE BDP NİN bu vatana bir yararı vardır. Kürtler elbet acı çekti peki sen ne yaptı deyip birşey bilmeden konuşuyorsan yazık . çünkü gördüğün o ders kitapları yalan yanlış . Mesela Osmanlı dan kalan bir eser sadece Türklere ait değil ki . Bir araştır bakim Kürt mimarları . Ama bazı zihniyyetler birbirini dışlıyor . onlar da bitecek İnşaAllah . Mhp de Bdp de bitecek . Chp zaten bitmiş .Erdoğan işte gerçekten bir vatansever ve Milletin Hizmetkarıdır. Millet onu seviyor . Türklerin de Kürtlerin de çoğu ona oy veriyor . IRKÇILIK HARAMDIR.NE TÜRKE İHANET EDİLMELİDİR NE DE KÜRTE İHANET EDİLMELİDİR . HEM MESELA KÜRTÜN LAZIN HEPSİ TÜRK DENİLMESİ DOĞRU DA DEĞİL. ÇÜNKÜ BUNU KÜRTLERİN HİÇBİRİ KABUL ETMİYOR . ÖYLEYSE BU AYRILIKÇI ZİHNİYYETİ KALDIRMALI . BU DIŞLAYICI ZİHNİYYET DOĞRU DA DEĞİL HOŞ DA DEĞİL . EĞER BU OLACAKSA YANİ TÜRKLER MİLLİ DEVLET DEVAM ETSİN DİYECEKSE KÜRTLER DE DERKİ BİZ DE KENDİ MİLLİ DEVLETİMİZİ İSTERİZ BÖYLECE KARMAŞA OLUR . AMA ŞU DA VARKİ BU MÜSLÜMAN MİLLETİDİR VE OYUNA GELMEZ . TEK VÜCUTTUR MÜSLÜMAN . MÜSLÜMANLAR AYRIŞMAZ . ONUN İÇÇİNDİR Kİ TÜRK VE KÜRT BU YENİ TÜRKİYEDE İKİNCİ YÜZYILDA YEPYENİ BİR ANAYASA İLE HOŞGÖRÜLÜ BİÇİMDE YAŞAYACAKLARDIR . BEN BUNLARI 1000 YILLIK TÜRK VE KÜRT KARDEŞLİĞİ İÇİN SÖYLÜYORUM . BİZİM İHTİYACIMIZ OSMANLI MİLLET SİSTEMİ ASLINDA . VAKTİNDE ALLAHIN HÜKMÜ VARKEN BELLİYKEN SEN İSVİÇRESİNDEN FELAN YASA KANUN ARARSAN BU OLUR 100 YILIN HARAP OLUR . İŞTE BU İKİNCİ 100 YILDA YENİ TÜRKİYENİN DÖNEMECİNDEYİZ . TABİİ SORUNLAR OLUR TABİİ ORTALIK KARIŞIR . DÖNEMEÇLERDE HEP BU OLUR . BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ . ÇALIŞAN ÇALIŞACAK OKUYAN OKUYACAK BU VATANA HİZMET EDECEKTİR.SON OLARAK MİLLİYETÇİLİK OSMANLIYI YIKTI . BİZ MİLLİYETÇİLİK YAPARSAK OSMANLIYA HAKSIZLIK YAPMIŞ OLURUZ . ÖYLEYSE BİZİ NE MİLLİYETÇİLİKLE NE DE IRKÇILIKLA İŞİMİZ OLUR . BİZ MÜSLÜMANLAR TEK BİR VÜCUD GİBİYİZ . FİLİSTİN MYANMAR DOĞUTÜRKİSTAN MISIR SURİYE ÇEÇENİSTAN LİBYA VS AĞLADI MI BİZ DE AĞLARIZ .. BEN BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK BUNLARI DÜŞÜNÜYORUM VESSELAM
Adem SOYKÖK : MEKANIN CENNET OLSUN
2014-03-18
önder oldun dünya bizi tanıdı
vatan kurtulurken toprak kan idi
hesap soramazlar ahtları kaldı
rahat uyu benim koca BAŞBUĞUM