Aşık Sefai Hayatı MP3 Müzik Albümleri

Ülkücü Sanatçı Aşık Sefai Biyografisi, çıkartmış olduğu albümleri, MP3 formatındaki şarkılarını albüm olarak indirebilirsiniz
Âşık Sefai asıl adı Ayhan, soyadı Akyüz'dür. Trabzon'un Yomra ilçesine bağlı Tepeköy'de, 1956 yılında doğmuştur.

Yüksekokul mezunu olan âşık evli ve iki çocuk babasıdır.Şiirlerini sazı eşliğinde söyleyen Aşık Sefai mahlâsını Meydanî vermiştir.
Şiirleri çeşitli yayın organlarında yayımlanan Sefaî çeşitli yarışmalara katılmış ve ödüller almıştır. Şimdiye kadar Altı adet albümü çıkartmıştır.

Aşık Sefai nasıl Meydanî'nin çıraklığını yapmış ve mahlasını ondan almış ise,kendisinin de yetiştirdiği sanatçılar günümüzde milyonlara hitap etmektedir.

Başarılı ve insan odaklı yaşantısında mütevazılığı ile dikkat çeker Aşık Sefai. Gerek televizyon programlarında,gerekse adım adım Türkiye'yi gezdiği konserlerinde bu özelliği hemen göze çarpar. "Ben"likten Allah'a sığınan,hep biz diyen Aşık Sefai her konuda olduğu gibi mütevazilik konusunda da örnek alınması gereken bir şahsiyettir.

Seslendirdiği eserlere bakıldığı zaman buram buram "İlahi Aşk" koktuğu hissedilir.
Türk-İslam Ülküsünü motif motif eserlerinde işleyen Aşık Sefai,"Ayşem" şiirinde; Bizim kanunumuzda akvaryumlu meyhanelerde sevgilinin kömür karası gözlerine şiir yazmak yok. Biz çoktan erittik ÜLKÜ denen nazlı gelinin duvağında sülün gibi kızların göz bebeğini Ayşem.. diyerek bu özelliğinin altını çizmiştir.

Sanatçımızın Çıkarmış Olduğu Albümler

Ayşem
Pusu
Zaman Gelsin söylerim
Bizden Yana
Bu Hesap Sorulacak
Ağıt

 

Aşık Sefai mp3 şarkılarını dinlemek için tıklayın

 

 

 

 

Başbuğ Alparslan Türkeş

Add to: Facebook.com Add to: StumbleUpon Add to: Yahoo Add to: Google